16-17 червня вкладники проблемних банків збирають Майдан

майдан

16-17 червня в центрі Києва зберуться вкладники банків, що «прогоріли», розповів представник ініціативної групи вкладників неплатоспроможного «Дельта банку» Роман Бадаліс.

Крім клієнтів самої «Дельти», локомотивом руху будуть вкладники банків «Форум» і «VAB». Планують приєднатися до них також групи від банків «Фінанси і Кредит», «Надра», «Київська Русь» і Імексбанку, і всіх інших постраждалих. Більшість з них – це люди, які тримали депозити більше 200 000 гривень (тобто вище гарантованої державою суми), а також ті, кому Фонд гарантування відмовляє у виплатах оскаржуючи їх депозитні договори.

Звуть також вкладників банків, які офіційно ще не визнані проблемними, але не видають людям гроші з рахунків.

Акція має розпочатися о 9:00 біля Верховної Ради. Після 12-13: 00 мітингувальники планують переміститися під Кабінет Міністрів, а потім і під Адміністрацію Президента, де мають намір залишитися на ніч з наметовим містечком аж до ранку 17 червня, де акція і продовжиться. Мітингувальники збираються звернутися до правоохоронних органів з метою забезпечення правопорядку під час акції з метою уникнення провокацій.

Активісти вирахували, що всього в Україні налічується близько 5 млн осіб постраждалих вкладників, що обслуговуються в 52 банках, в які за 2014-2015 рр. вводилися тимчасові адміністрації. Якщо врахувати, що в одному тільки Дельта Банку було 500 тис. вкладників – це цифра здається цілком правдоподібною. Загальні ж обсяги втрат вкладників перевищують 100 млрд грн.

Тільки в 6 найбільших збанкрутілих банках на момент їх закриття було коштів громадян на 59,3 млрд грн, і чимала сума вкладень підприємств – 29,92млрд грн. Мова про накопичення в банках «Форум», «Надра», «Київська Русь», а також у Брокбізнесбанк, VAB Банк і Дельта Банк.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

залишити відгук: