Януковичу повідомили про підозру в державній зраді через «Харківські угоди» – прокуратура

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили колишньому президенту України Віктору Януковичу підозру в державній зраді через «Харківські угоди» з Росією, повідомив Офіс генерального прокурора.

За версією слідства, Янукович, «діючи за попередньою змовою з вищими посадовими особами Російської Федерації… на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, надав іноземній державі – Російській Федерації та її представнику – президенту РФ Дмитру Медведєву допомогу у проведенні підривної діяльності проти України».

Прокуратура заявляє, що 21 квітня 2010 року в Харкові Янукович підписав угоду, яка під приводом отримання знижки на природний газ штучно створила передумови до збільшення чисельності військ Росії. Документ на 25 років продовжував строк перебування Чорноморського флоту Росії в Криму.

Слідство вважає, що угода та укладені контракти між «Нафтогаз України» та російським «Газпромом» фактично не надавали жодної знижки на природній газ.

«Перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Російською Федерацією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1 тисячу кубічних метрів для України становила  179,5 долара США, тоді як на кінець 2010 року – 352,33 долара США. Крім цього саме зниження визнавалось зобов’язаннями України з державного боргу перед РФ, що погашаються», – повідомляє прокуратура.

За версією слідства, Росія спочатку штучно створювала та накопичувала борг України перед нею за поставку природнього газу,  а потім в його погашення, у тому числі шляхом  нібито надання знижки, фактично безоплатно розташовувала Чорноморський флот Росії на території України.

Новина доповнюється…

залишити відгук: